CS 1.6 GenelWeb Bilgisi

Google Adsense Nedir Nasıl Kayıt Olunur ?

,


Google Adsende Nedir ve Nasıl kayıt olunur adlı makalemize hoş geldiniz şimdi fazla uzatmadan başlayalım.

Google Adsense, Googlenin reklam gösterim merkezidir, çalışma sistemi açık arttırma tabanlı olmaktadır. Google adsense blogcular, yayıncılar gibi siteleri olan insanların Googleden para kazanma sistemidir.


Google Adsense’nin Çalışma Sistemi Nasıldır ?

Google ADS üzerinden reklam veren kişilerin adsense yayıncısının kullandıgı anahtar kelimelere göre reklam gösterimi yapmaktadır. Adsense yayıncılıgı kolaydır, fakat yapmanız gereken bir site sahibi olmalısınız ve belirli bir hit sağlayıp reklam gösterimine başlamanız lazım.

Googleden para kazanma sitenizin BGBM oranlarına göre değişmektedir. Detaylı bilgi için AdSense Programı politikaları – AdSense Yardım – Google Destek sayfasını inceleye bilirsiniz.Google Adsense Hesabı Nasıl Acılır ?

Google Adsense hesabı açmak için Gmail veya herhangibi mail adresi sahibi olmanız gerekmektedir. Mail işlemi halledildikten sonra Google AdSense hesabı oluşturun linkinden Adsense Hesabı Oluşturmaya başlayalım.


Google Adsense Kayıt Olma Resimli Anlatım.

adsense kayit olma

Burada ki bilgilerinizi eksiksiz ve kesinlikle SİZE AİT OLAN e-mail ve site adresiniz girmeniz gerekmedir.

adsense sartlar kabul etme


Şartları kabul edip kayıt işleminize devam ediniz.


Google Adsense Kayıt Olma / Adsense Site Ekleme

Kayıt işlemimizi tamamladıktan sonra sırada ki işlem Google Adsense Site Ekleme’dir.Adsense kontrol paneline girdigimizde Sol Menude Siteler yazan yere tıklamanız gerekmektedir.

google adsense sol menu

Google Adsense Site Ekleme Butonu Nerede ?

google adsense site ekleme

Site Ekle butonuna bastıktan sonra önümüze gelen sayfada URL yazan yere siteniz google’de nasıl görünüyor kontrol panelinizde nasıl yönleniyorsa öyle yazmanız gerekmektedir. örnegin https:// ise aynı şekil http:// ise aynı şekil.google adsense site ekleme url yeri 1

URL Ekleme işlemini tamamladıktan sonra karşınıza üste ki görüntü gelecektir. yukarıda verilen google adsense reklam kodunu sitenizin <head> / </head> kodları içine kayıt etmeniz gerekmektedir.

Adsense reklam kodunuzu sitenize ekledikten sonra Gönder butonuna tıklayınız. Ve son olarak asagi da verecegim görüntüyle karşılacaksınız ve yapmanız gereken tek şey Google Adsense ekibinin sitenizi onaylamasını beklemek olacak
bol kazançlar : )

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu

Pin It on Pinterest

%d blogcu bunu beğendi: