TeamSpeak3 Genel

TeamSpeak3 Mikrofon Çalışmama Sorunu Kesin Çözüm

Merhaba dostlar. Birçok kişinin sıkça yaşadığı TeamSpeak3 mikrofon çalışmama sorununa dair çözümler ile karşınızdayım. Kendinizi üzmeye hiç gerek yok. Çözümler gayet basit 🙂

 

teamspeak3

 

TeamSpeak3‘ü yeni indirdiyseniz ve ya başka bir IP ye giriş yaptığınızda mikrofonunuz sorun çıkartıyorsa aradığınız çözümler burada demektir. Adım adım ekran görüntülü çözümleri deneyeceğiz. Birkaçı olmazsa üzülmeyin. Hemen çözümlere geçelim.

1 – Öncelikle ilk yapacağımız mikrofonunuzun jack girişini kontrol etmek olsun. Çıkmış ve ya temassızlık olabilir. Kabloyu da genel olarak kontrol ettiyseniz sıkıntı yok demektir.

2- TeamSpeak3‘e girelim. Yukarıdaki çubuktan “Self”i bulup tıklayalım. Oradan “Kısayol Profili”nin üzerine gelip “Default” ayarla olup olmadığına bakınız. Eğer Kısayol Profiliniz Default değilse Default ayarı seçiniz. Aynı şekilde Mikrofon Profilinede aynı ayarı uygulayınız.

 

 

ts3 self
TeamSpeak3 Mikrofon Sorunu

3- Sorun halen devam ediyor ise birazdan göstereceklerimi yapmanızı öneririm. TeamSpeak3’e giriş yapalım ve “seçenekler”e tıklayıp “ayarlar”a girin. Sonrasında “mikrofon”a geliniz.

 

Buradan halledeceğiz işimizi. “mikrofon aygıtı”na gelip kullandığınız mikrofonu seçiniz. Seçtikten sonra “bas konuş” moduna almanızı öneririz. “bas konuş”u işaretledikten sonra sağ tarafında tuş atama bölmesinden istediğiniz bir tuşu atayabilirsiniz.

 

 

Daha sonrasında ekran görüntüsündeki gibi tüm tikleri işaretlemenizi tavsiye ederiz. Tüm tikleri işaretlediğinizde ok ile gösterdiğimiz çubuğu -20 gibi değerlere düşürünüz. Daha sonra “teste başla”ya basıp bir deneyiniz. sesiniz size geliyor ise olmuş demektir. Sağ alttan Apply’e basıp ayarlarınızı kaydediniz.

ts3 ayarlar
TeamSpeak3 Mikrofon Sorunu

**Çözümler işe yaramadıysa moralinizi bozmayın. Daha yapacağımız birkaç yöntem kaldı 🙂

 

 

4- Öncelikle denemek için bilgisayarınızda ses kaydedici uygulamanız varsa sesinizi kaydedip dinlemeyi deneyin. Daha sonradan Windows arama kısmına “ses ayarları” yazınız. Çıkan ayarlar sekmesinden aşağılarda “Mikrofonunuzu sınayın” yazar. Onunda hemen altında “Sorun gider” yazan yere tıklayalım. Eğer mikrofonunuzda bir sorun varsa Windows otomatik olarak belirleyip çözecektir.

mikrofon sorun gider
Windows Mikrofon Sorunu5- “Aygıt Yöneticisi”ne giriniz. aşağılarda “ses girişleri ve çıkışları” seçeneğini açıp “mikrofon”a sağ tıklayınız. Çıkan seçeneklerden “sürücüyü güncelleştir”i seçiniz. Eğer son sürüm yüklü ise bi aşağıdan devre dışı bırakıp tekrardan aktif etmeyi deneyiniz.

aygit yoneticisi
Windows Mikrofon Sorunu
Sizlere yardımcı olabildiysek ne mutlu bize 🙂 Hala sorun yaşıyor iseniz yorumlarda belirtiniz. Huzurlu günler 🙂

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu

Pin It on Pinterest

%d blogcu bunu beğendi:

Reklam Engelleyici Algılandı

Sitemizden Hizmet Alabilmek için Reklam Engelleyiciyi Kapatınız